Rozwój turystyki

Gostynin jest miastem o bardzo dużym potencjale turystycznym. Niestety tego potencjału nie wykorzystano do chwili obecnej.

W obecnych czasach to władze danej miejscowości muszą wyjść z ciekawą ofertą czy propozycją spędzania wolnego czasu. Nie można czekać, aż turysta przypadkiem do nas zajrzy, a mieszkańcy pojadą gdzie indziej szukać atrakcji. 

Okolice Gostynina są bardzo ładne: lasy, jeziora - olbrzymi potencjał. W sąsiedztwie mamy kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, a w mieście kilka miejsc, gdzie turyści czy przejezdni mogą się zatrzymać.

Stawiam na rozwój turystyki. Należy wykorzystać to co dała nam natura.

Zalew 

We współpracy z Gminą Gostynin podejmę działania zmierzające do zagospodarowania terenu wokół Zalewu: rozstawienie ławek, koszy na śmieci, pielęgnacja zieleni.

W dalszej perspektywie planuję zamontowanie pomostu widokowego/wędkarskiego, utworzenie parku linowego czy placu zabaw - spowoduje to, że Zalew na nowo będzie odwiedzany przez i mieszkańców i przez turystów.

Punkt Informacji Turystycznej 

Istnieje potrzeba aby w Gostyninie działał profesjonalny punkt informacji turystycznej. Wydział Promocji  powinien zostać przeniesiony np. do Zamku albo do oficyny przy Ratuszu i tam też uruchomię takie centrum. Podejmę również współpracę z PTTK w tym zakresie.

Szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe

Ponieważ infrastruktura szlaków jest już bardzo zniszczona istnieje potrzeba kompleksowej jej renowacji. Wg mnie wskazana jest także budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta i w okolicach ponieważ turystyka rowerowa staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularna.

Imprezy letnie

Stoję na stanowisku, że należy w lepszej niż obecnie formie organizować koncerty pod ratuszem, uroczystości odpustowe związane ze wspomnieniem św. Jakuba, kino letnie, pikniki rodzinne, rajdy rowerowe, biegi uliczne, zawody wędkarskie, "Gostynin ćwiczy" i inne. 

Działania promocyjne

Zwiększę działania promocyjne. Plan miasta, foldery promocyjne, widokówki itp. powinny być ogólnodostępne szczególnie w okresie wakacyjnym. Zintensyfikuję kontakty z miastami partnerskimi.