31.08.2018

Rusza przebudowa chodnika przy ul. Sportowej

W ciągu kilku najbliższych dni ma rozpocząć się przebudowa chodnika wzdłuż ulicy Sportowej od południowej strony Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Apele kandydatki na Burmistrza, radnej Inicjatywy dla Gostynina Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej przyniosły skutek.

O rozpoczęciu w ciągu kilku najbliższych dni przebudowy chodnika przy ulicy Sportowej poinformował w sprawozdaniu międzysesyjnym podczas obrad Rady Powiatu w czwartek, 30 sierpnia Starosta.

Równo dwa lata temu informowaliśmy, że podczas obrad Rady Powiatu Gostynińskiego radna Inicjatywy dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska apelowała do Zarządu Powiatu o podjęcie jak najszybszych działań w celu remontu chodnika, będącego w fatalnym stanie:

Plac przy PKP i chodnik przy stadionie wymagają remontu

W 2016 i 2017 roku wymiany doczekało się ogrodzenie Stadionu. Teraz nadszedł czas na chodnik wzdłuż Stadionu, a stare betonowe zniszczone płyty zastąpi nowa kostka brukowa.

Budowa chodnika to kolejna inwestycja, poprawiająca stan zaniedbanego Stadionu Miejskiego w Gostyninie, który wymaga podjęcia pilnej modernizacji boiska głównego i całego otoczenia.

Źródło: gostynin.info